Biltong boxy vyrábějí domácí kutilové různými způsoby 

             

My však klademe důraz na přírodní suroviny a proto naše BILTONG BOXy vyrábíme pouze ze dřeva  popř. se skleněnými dvířky.

Máme BOXy na 12V

Funkce BILTONG-BOXu - bližší informace o našem zařízení ZDE

Co dělají tyto domácí pokusy? - No suší maso. Předně je potřeba říct, že každý suší jinak - proč? No jednoduše proto, že je použitá k "topení" žárovka - což může být v dnešní době LED docela problém, ale lze ho obejít terarijními keramickými žárovkami - ale ta je na 220V se  spotřebou ??? Navíc je to celé takové divné i s tím, že není přesně určeno jak bude vzduch foukat, protože ty ventilátory umísťují všude možně ( dle našeho názoru nelogicky ) . Každopádně nic proti kutilství, náš BILTONG BOX si můžete udělat dle našeho návodu sami ( ale nevím jak zařídíte plynou regulaci sušení  ). 

Co by měl takový BOX umět a splňovat?

Tak předně - sušení masa dle způsobu JAR ( BILTONG ) je založeno na "nízkých teplotách sušení" , za nízkou teplotu považujeme takovou, která mohla být historicky vysledována - což je cca 35-38°  a na tomto principu pracujeme a snažíme se aby to bylo to nejjj. - Jen pro Vaši informaci - máte třeba troubu nebo sušičku, která toto umí?

Vycházíme z Mollierova diagramu ten je stavovým diagramem ukazujícím vzájemnou závislost vlhkosti vzduchu a teploty při izobarických dějích. 

Mollierův diagram má v praxi význam například při návrhu vzduchotechnických jednotek, u kterých je požadována funkce odvlhčování vzduchu - A TO MY POTŘEBUJEME.

My se snažíme přivádět vzduch, ohřívat jej na docela nízkou teplotu - cca 35-38 stupňů - tyto teploty vychází z historických receptur a jsou podobné teplotám v JAR -  a rovnoměrně jej "odfoukávat" do vnitřního prostředí BOXu. Následně pak vzduch odvádíme odtahovým ventilátorem.

 

Nechceme Vás příliš zatěžovat teorií, ale jen náhled diagramu pro fajnšmekry

Popis naši metody sušení masa je tak velmi jednoduchý a prostý - potřebujeme co možná nejnižší teplotu a co možná nejnižší vlhkost....... a to všechno s co možná nejnižší spotřebou energie.

To jsme pro Vás vyrobili 

Vyrobili jsme BILTONG BOX tak aby odpovídal našemu století a přesto splnil požadavky přírodního sušení z historického hlediska

Máme vše na 12V - máme vše přírodní - máme vše řízeno

+

BONUS pro Vás - můžeme vyrobit to co si můžete přát ( RGB osvětlení ovládané telefonem, Vaše logo nebo jiný motiv v podobě historického tisku nebo taky podsvícené RGB.....)

 

Takže zase nakonec - máme teorii spojenou s historickou praxí a praxí současnou

                             - máme BILTONG BOXY pro sušení v tzv. přírodních podmínkách

                             - máme už dlouho zkušenost s tímto sušením a s jeho nízkým energetickým nárokem

                             - máme i estetické řešení  

Máte rádi JERKY ? No prosím,........... ale ochutnejte BILTONG

 

 

 

Rapid Contact